Патріотизм

Діалог з громадою

  • Патріотизм – мода чи самосвідомість нації? 8 листопада 2016 року з ініціативи Державної бібліотеки України для юнацтва в Укрінформі відбулася цікава і змістовна дискусія «Патріотизм – мода чи самосвідомість нації?». А 9 листопада до бібліотеки завітало на ...
    Опубліковано·18 лют. 2017 р., 08:48 Tatyana Yakushko
  • Круглий стіл "Виховуємо патріотів: національно свідомих та сильних духом" (29 жовтня 2014 р.) 29 жовтня 2014 р. відбулося засідання "круглого столу" на тему: «Виховуємо патріотів: національно свідомих та сильних духом». Організатор: Державна бібліотека України для юнацтва. Запрошені:  Володимир Миколенко - психолог Київського міського ...
    Опубліковано·18 лют. 2017 р., 09:41 Tatyana Yakushko
Відображаються 1 - 2 із 2 записів. Переглянути більше »
Патріотизм – соціально-історичне явище. Елементи його виникли як усвідомлення родових зв’язків, обрядів, звичаїв. Слово «патріотизм» (від «πατρίς») має грецьке походження і в перекладі означає «любов до батьківщини, вітчизни». 

Справжній патріотизм ґрунтується на глибокому розумінні минулого як джерела досвіду, необхідного для творення майбутнього. Патріотизм − це відродження та дотримання кращих тра- дицій свого народу. 

Століттями і тисячоліттями окремі держави формували прихильність до рідної землі, мови, традицій. В умовах утворення національних держав патріотизм став складовою частиною суспільної свідомості і відображав загальнонаціональні моменти в її розвитку. У різні часи патріотизм проявлявся в різних формах. Це полісний патріотизм, який існував в античних містах-державах (полісах); імперський патріотизм, який підтримував почуття лояльності до імперії та її уряду; етнічний патріотизм (націоналізм), що в основі має почуття любові до свого народу; державний патріотизм – любов до держави.
Вовк В.І.
Витяг з документу: 
Патріотизм як елемент культури [Електронний ресурс] : бібліогр. огляд-дайджест / [уклад. В. І. Вовк ; ред. : С. О. Чачко, В. М. Кучерява] ; Держ. б-ка України для юнацтва. – К. : [б.в.], 2016. – Режим доступу: http://www.4uth.gov.ua/bibliography/patriotism.pdf, вільний . - Назва з документу. - Укр. мова. 
Підсторінки (1): Громадські обговорення
Comments