Суспільні відносини


15 липня – Всесвітній день навичок молоді

опубліковано 13 лип. 2020 р., 07:10 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 15 лип. 2020 р., 06:00 ]

Всесвітній день навичок молоді запроваджений Організацією Об'єднаних Націй у 2014 році. Ідея створення такого свята виникла у представників ООН зі Шрі-Ланки. На одному із засідань вони висловили своє занепокоєння поповненням лав безробітних саме молодими людьми,  а також тим, що з кожним роком зменшується кількість кваліфікованих спеціалістів. Питання працевлаштування молоді нині стоїть дуже гостро.

Присвячене молоді, свято покликане привернути увагу до важливості навчання молодих людей. Влада повинна підтримувати молодь, сприяти не тільки працевлаштуванню, а й постійному навчанню молоді, здобуттю нових навичок.

Статистика вражає. За даними ООН, у світі близько 75 мільйонів молодих людей не працевлаштовані. Рівень безробіття серед молоді набагато вищий, ніж серед дорослого населення. Кожна п'ята молода людина взагалі позбавлена можливості отримати освіту.  Частіше, ніж інші, молоді люди погоджуються на низькооплачувану роботу лише через те, що їм бракує кваліфікації, освіти, навичок.  

За даними Міжнародної організації праці, молоді люди мають в три рази більше шансів стати безробітними, ніж дорослі. Один із п’яти молодих людей на планеті  працюють, але живуть у крайній бідності – менш, ніж на $ 1/день. Проблема безробіття серед молоді є серйозною проблемою для промислово розвинених, а також для країн, що розвиваються.

Яка ситуація в Україні? Кожна п’ята молода людина в Україні не має постійної роботи. І це проблема не тільки конкретної людини. Високий рівень безробіття негативно впливає на розвиток економіки та суспільства в цілому. Безробітні люди мають низьку купівельну спроможність, купують тільки вкрай  необхідні товари, що пригнічує розвиток бізнесу, гальмує економічне зростання країни. Але й ті, хто працюють, за високого рівня безробіття живуть з побоюванням втратити роботу.

Результати європейських досліджень свідчать  про негативний вплив пережитого в молодому віці безробіття на здоров’я та добробут людини навіть через 20 - 35 років потому.

Саме тому надважливим є розв”язання проблеми працевлаштування, зокрема молоді, бо саме молодь – майбутнє будь-якої країни.  Залучення навичок і потенціалу молодих сприятиме економічному зростанню держави.  

Здобуття освіти, розвиток навичок - основний спосіб дати молодим людям можливість зробити плавний перехід  до роботи.

Набуття нових навичок – це умова і шанс для молодих людей не тільки отримати доступ до ринку праці, що стрімко змінюється,  а й стати затребуваним фахівцем.

Бути мобільним, професійно зростати, постійно здобувати нові знання і навички не тільки вимога ХХІ століття, а й запорука успішної самореалізації, добробуту кожної конкретної молодої людини.

Які ж навички молоді найактуальніші у ХХІ столітті?

Найголовніша – навчитися вчитися. Саме ця навичка допомагає розвиватися і досягати успіху.

Безперервно самовдосконалюватись. Швидко адаптуватись до змін. Бути відкритим до нових знань, ідей, поглядів, людей, світу, володіти англійською мовою. Вміти комунікувати (це особливо важливо для покоління, яке звикло не розмовляти, а переписуватись у соцмережах).

Тетяна Тарасюк,   
відділ зв"язків з громадськістю


Спеціально для Державної бібліотеки України для юнацтва засновниця інтелектуальної студії iq.studioo (м. Одеса) НаталяСабурова поділилась своїми думками про важливість вміння вчитися, мотивацію до навчання, а також про нейробіку (зарядку для мізків),  скорочитання, бо саме через читання, здебільшого,  ми отримуємо  нові знання.

Відео Документів Google

 

Дню батька присвячується

опубліковано 18 черв. 2020 р., 07:04 Людмила Виноградова   [ оновлено 19 черв. 2020 р., 15:24 користувачем Tatyana Yakushko ]

З давніх давен батько був добувачем, а мати – берегинею оселі і роду. Але часи змінюються. Нині мати та батько все частіше спільно дбають про добробут сім’ї і виховання дітей. Сучасні молоді люди будують свої родини на партнерських засадах. Все рідше можна почути, що виховувати дітей – це суто жіноча справа. Сучасні татусі з радістю долучаються до виховання своїх нащадків, виконують домашні, здавалося б, жіночі обов’язки. Ба більше! Сміливці йдуть з дружиною до пологової зали і разом «народжують» дітей. А це видовище не для слабкодухих. Відчайдушні татусі прагнуть з першої хвилини бути разом зі своїм малюком.
Фахівці стверджують, а приклади з життя доводять, що сім’ї, в яких рівномірно розподіляють сімейні обов’язки, в яких татусі переймаються вихованням дітей, гуляють з ними, читають їм казочки перед сном, беруть із собою у походи, не словами, а власним прикладом вчать долати життєві негаразди, там міцні родинні стосунки, там діти зростають спокійними і сильними, впевненими і доброзичливими, у гармонії із собою і світом.

Як виховують своїх нащадків сучасні чоловіки? Що є пріоритетним у вихованні?

Спеціально для Державної бібліотеки України для юнацтва своїми роздумами про виховання дітей поділились зіркові татусі.

До зіркових татусів приєднуються мовчазні, втім переконливі порадники - книжки. Шукайте в каталозі та замовляйте видання з віртуальної книжкової виставки До дня БатькаКнига - світ дитинства. Підбірка книг до Міжнародного дня захисту дітей.

опубліковано 1 черв. 2020 р., 04:57 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 2 черв. 2020 р., 04:58 користувачем Людмила Виноградова ]

Сьогодні, 1 червня, відзначають Міжнародний день захисту дітей - в Україні святу виповнюється вже 22 роки. А у всьому світі його відзначають вже 61 рік з однією метою - захистити малюків планети від насильства, голоду, неможливість отримання освіти, медобслуговування та інших бід.


Посмішки дітей — це, мабуть, найкраще, що може радувати погляд. В них стільки щирості і довіри, що розтане навіть найсуворіше і загартоване проблемами серце. Так нехай сьогодні, в День захисту дітей, кожен постарається зробити життя маленьких мешканців нашої планети кращим і безпечні

Презентація Google

Дню матері присвячується

опубліковано 7 трав. 2020 р., 06:51 Людмила Виноградова   [ оновлено 7 трав. 2020 р., 13:07 ]


Вітаємо з найсвітлішим святом - Днем матері!

Мама – найрідніше, наймиліше слово. Скільки в ньому тепла, любові, доброти, ніжності, щирості, турботи, терпіння, самопожертви.

Своїм родинним теплом поділилися мамусі і бабусі Державної бібліотеки України для юнацтва, їхні світлини ввійшли до Маминого альбому, який пропонуємо переглянути.

Місія - мама

        Про маму вже було сказано стільки слів, що здається немає тих, що колись не пролунали у віршах, піснях чи щирому зверненні...

        Проте, нам є, що додати.

       Любі мами, мамочки, матусі! Пам'ятайте, хто ви на цій землі. Ви творці, відповідальні за ввірені вам маленькі дитячі душі. Так, вони виростуть і будуть вирішувати все самі. Але для цього, для їх вміння долати труднощі та приймати складні рішення, їм, нашім дітям потрібна наша любов.

        Наша віра в них, маленьких та нерозумних. Наш погляд на них, сповнений надії та щирого прийняття. Так, ми прагнемо для своїх дітей найкращого. Так, ми вже давно дорослі, відповідальні та добре знаємо життя. Кожна з нас мріє виростити гідну та чесну дитину. Кожна мріє подарувати світу яскраву, багатогранну та творчу особистість. Мріє розглянути та відкрити в своїй дитині талант генія. Мріє бачити свою дитину щасливою.

       Але насправді ми не знаємо, що саме чекає на наших коханих та маленьких дітей. Ми не знаємо, який путь доведеться пройти нашій крихітці. Ми не в змозі застелити весь її шлях соломкою та супроводжувати дитину через всі випробування, негаразди та події, що колись засмутять її життя.

     Все, що ми можемо - сподіватися на її щасливу долю. Все, що ми можемо - безмежно вірити в своє дитя. Все, що ми можемо - бачити дитину такою, якою вона прийшла у цей мир, а не такою, якою ми б хотіли її бачити. Та, уважно вдивляючись у ввірене нам життя, розглянути за капризами, звичайними речами та непорозумінням - справжнє.
Розглянути суть, іскру Божу та унікальність саме нашої малечі, хай їй вже і виповнилось сорок.

      Почати вірити в дитину ніколи не пізно. Побачити її, погодитися з життям, яке вона вибрала та живе, повірити в її мрію та підтримати її, самі безглузді, на наш розсуд, починання... Саме це потрібно нашим дітям - наша віра в них.
Віра в те, що син або донька  здійсняться та знайдуть себе в цьому складному світі. Що вони стануть саме собою та проживуть своє життя.

       Тому мама - це не просто позначення ступені споріднення, або ласкаве та повне значення звернення. Це про найважливішу та найскладнішу місію в житті кожної жінки, що подарувала світу дитину. Мама - це і є місія. Місія - МАМА.
       Бажаємо всім мамам якомога повністю здійснити свою місію та здійснитись самим.

Світлана Проскурня, відділ зв'язків з громадськістю1-4 of 4