Євроінтеграція

Європейські прагнення Української держави породжують гострі суперечності не тільки серед самих українців, але й серед решти європейців. Європейська інтеграція України неможлива без ґрунтовних знань про Європейський Союз.

Європейський союз (ЄС) – це сім’я демократичних, економічно розвинених європейських країн, що спільно працюють задля миру та процвітання. Це – не нова держава, що має замінити існуючи, і не просто міжнародна організація. ЄС – дійсно унікальне явище, тому що його члени залишаються незалежними, суверенними націями.

Історично Європейський Союз сягає своїм корінням часів Другої світової війни. Метою європейської інтеграції було запобігання убивчим війнам та їх руйнівним наслідкам. Ідею ЄС уперше запропонував міністр закордонних справ Франції Робер Шуман у промові 9 травня 1950 року. Ця дата – день народження того, що ми сьогодні ЄС, – відзначається щорічно як День Європи. З 2002 року він святкується і в Україні.

Європейське Економічне Співтовариство (організація-попередник Європейського Союзу) було створено на основі Римського договору, підписаного 25 березня 1957 року шістьма європейськими державами, які вважаються засновниками ЄС, а саме – Бельгією, Італією, Люксембургом, Нідерландами, Німеччиною, Францією. Нині Європейський Союз має 27 членів. Відповідно до року вступу в ЄС їх послідовність така:

1957 рік – Франція, Німеччина, Італія, Бельгія, Нідерланди, Люксембург;

1973 рік – Данія, Ірландія, Великобританія;

1981 рік – Греція;

1986 рік – Іспанія, Португалія;

1995 рік – Австрія, Фінляндія, Швеція;

2004 рік – Чехія, Естонія, Кіпр, Латвія, Литва, Угорщина, Мальта, Польща, Словенія, Словаччина;

2007 рік – Болгарія, Румунія.

Заяви про вступ до ЄС подали також Туреччина, Хорватія та Македонія.
Гуцул Н.І.
 
Витяг з документу: Україна і Євросоюз: шляхи співпраці [Електронний ресурс]: реком. список / уклад. Гуцул Н. І.; Держ. закл. "Держ. б-ка України для юнацтва". - К., 2009. - Режим доступу : http://www.4uth.gov.ua/library_science/publishing/ukraine_and_the_eu_2009.doc, вільний . - Назва з документу. - Укр. мова.

Замовляйте книги з вітрини бібліотеки Відкрий Європу для себе