Діалог культур

Дива за Великою китайською стіною

опубліковано 15 лист. 2020 р., 11:59 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 15 лист. 2020 р., 12:08 ]

2019 рік – рік Китаю в Україні. «Хороший друг і за десять тисяч лі залишається близьким сусідом» – китайське прислів’я. Щоб дружити, співпрацювати, будувати майбутнє, потрібно знати один-одного.

Для розуміння Китаю скористайтесь бібліографічним посібником, який допоможе прочинити щільну завісу його таємничості. Пізнання специфічності найдавнішої цивілізації світу, великої культури китайського народу, його історії, знайомство з унікальною мальовничою природою – все це дає можливість осмислити складне сьогодення Китаю, вражаючий злет економічних і соціальних змін. Культурні і природні «Дива за Великою китайською стіною» включені до переліку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО.

Тим хто цікавиться цією країною, хто любить читати і подорожувати світом, хто хоче дізнатись що об’єднує Україну і Китай, чи є у нас спільне минуле і майбутнє, інформаційно-бібліографічні матеріали допоможуть самостійно знайти відповіді, поринути у захоплюючий світ подорожей.

Голвей - культурна столиця Європи 2020

опубліковано 19 черв. 2020 р., 04:43 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 23 черв. 2020 р., 01:31 користувачем Людмила Виноградова ]

Голвей внушає, Голвей дивує, Голвей зачаровує... Кожна частина міста є свідком славних подій, кожна вулиця багата захоплюючими історіями, несподіваними сюрпризами. Сама назва міста символічна і багатозначна: на думку одних вона походить від назви річки Gaillimh, на якій воно розташоване, інші схиляються до красивої, але печальної легенди про дівчину Gailleamh, - дочку мера міста, що втопилась у річці. Убитий горем батько розбив табір в гирлі річки і ніколи більше його не покидав. А навколо розросталось місто...

 Сьогодні Голвей поміж міст Ірландії  має репутацію найбільш асоційованого з ірландською мовою, музикою, пісенними та танцювальними традиціями. Також часто місто називають «Двомовною столицею Ірландії», хоча як і у всіх містах республіки, левова частка мешканців міста зазвичай використовує англійську в повсякденному спілкуванні. Місто добре відоме своєю «ірландськістю», у першу чергу завдяки розташуванню ґелтахту (району з переважним поширенням ірландської мови) неподалік.

Презентація Google


Австрія: об'єкти світової культурної спадщини ЮНЕСКО

опубліковано 15 лют. 2019 р., 02:43 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 15 лют. 2019 р., 03:00 ]

Австрія — одна з найрозвиненіших держав Європи. На межі ХХ-XXI століть за рівнем прибутків на душу населення посідає 9-е місце у світі . ВВП становить $249,3 млрд доларів. Темп зростання ВВП — 3,3 %. ВВП на душу населення — $30 869. Прямі закордонні інвестиції — $3,1 млрд.

Завдяки Альпам із засніженими схилами, розвиненій інфраструктурі та своєму географічному положенню на перехресті магістралей, що з'єднують південь і північ Європи, країна приваблює велику кількість транзитних туристів, основна частина яких прямує на середземноморське узбережжя, одноденних туристів. Австрія -- провідний туристський центр зимових видів спорту. Гірськолижні курорти — одна з найприбутковіших галузей в економіці (понад 170 млрд. шилінгів на рік). Міжнародний туризм найрозвинутіший у західній, гірський частині країни. Більшість мандрівників (80 % туристів) їде з Німеччини, Нідерландів, Великої Британії. Багато туристів з Італії, Швейцарії, Франції, США, Бельгії, Швеції, Східної Європи.

Неймеген - зелена столиця Європи 2018 року.

опубліковано 15 лист. 2018 р., 04:03 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 15 лист. 2018 р., 04:12 ]

Нідерландське місто Неймеген виграло право називатися європейскою зеленою столицею у 2018 р. Таке рішення було прийнято експертним журі на чолі з представниками Єврокомісії.

Бути зеленим містом означає прагнення мешканців докладати максимальних зусиль для підвищення якості життя людей, їх здоров'я і добробуту.

Неймеген — найдавніше місто Нідерландів.
Йому більше 2000 років.Валетта - культурна столиця Європи 2018 року

опубліковано 3 жовт. 2018 р., 00:41 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 3 жовт. 2018 р., 00:49 ]

«Культурна столиця Європи»
— статус міста, який призначається Європейським союзом терміном на один календарний рік, впродовж якого місту надається можливість демонстрації свого культурного життя та культурного розвитку. 

Мета програми — зближення європейців на основі співпраці в сфері культури, полегшення економічного, політичного та культурного об'єднання країн. (Вікіпедія)

Японія – країна, де сходить сонце

опубліковано 16 бер. 2018 р., 06:38 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 11 вер. 2018 р., 03:45 користувачем Tatyana Yakushko ]

Тим, хто цікавиться цією найзагадковішою країною світу, хто мріє
поїхати до Японії і хто любить мандрувати світом, не виходячи з дому,
інформаційно-бібліографічні матеріали відкриють завісу таємничості,
спонукають замислитись і спробувати самостійно знайти відповіді на
питання про особливості країни де сходить сонце, її близькість до України.
Бібопис для цитування:
Японія – країна, де сходить сонце : інформ.-бібліогр. матеріали /
[уклад. Г. Буркацька ; ред. : В. Кучерява, Н. Лінкевич, С. Чачко] ; Держ.
б-ка України для юнацтва. – Київ : [б.в.], 2017. – 82 с. – (Подорожуючи
країнами світу).


Франція – елегантність і краса

опубліковано 16 бер. 2018 р., 06:33 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 18 бер. 2018 р., 03:01 ]


«Франція – елегантність і краса» бібліографічний покажчик із серії «Подорожуючи країнами світу» містить описи книг, брошур, статей із періодичних видань, присвячених історії, науці і освіті, літературі і мистецтву, а також моді Франції.

Представлені матеріали дають можливість здійснити подорож до цієї країни, ознайомитися з її минулим та традиціями, з відомими художниками, поетами, письменниками, науковцями тощо.
Країна в серці Європи – Україна

опубліковано 16 бер. 2018 р., 06:29 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 18 бер. 2018 р., 03:05 ]

«Країна в серці Європи – Україна» - бібліографічний покажчик, що об’єднує відомості про книги, брошури, статті, електронні ресурси щодо історичних етапів державотворення України, європерспектив молодої незалежної держави. 

1-8 of 8