Діалог культур

Читаємо сучасних європейських письменників

опубліковано 6 лют. 2020 р., 04:51 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 6 лют. 2020 р., 04:53 ]

        "На запрошення «Року Європи в Україні 2020» Україну відвідає молодь Польщи, Литви, Латвії, Швеції, Греції, Італії, Бельгії, Німеччини. Літні школи для європейців у різних містах України стануть інструментом face-2-face комунікацій європейців та українців, знаходження спільних тем для розвитку, бізнесу і навчання" - йдеться у зверненні до Президента України.

        У рамках Року Європи в Україні 2020 громадські організації, їхні альянси у співпраці із інституціями та органами ЄС будуть організовувати діалоги, дебати, конференції, зустрічі європейців та представників європарламенту, з метою підготовки рекомендацій для планування політики України у сфері європейської інтеграції. Інформаційні програми на ТВ, радіо, пресі, інтернеті, промо та роздаткові матеріали, візуалізація, логотип та сайт кампанії, посли доброї волі у містах, брендінг будівель державних установ, громадських місць, творчі конкурси, фестивалі, художні та бізнес події – основні інструменти Року
        До Року Європи в Україні пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку книг "Читаємо сучасних європейських письменників":

Презентація Google


Австрія: об'єкти світової культурної спадщини ЮНЕСКО

опубліковано 15 лют. 2019 р., 02:43 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 15 лют. 2019 р., 03:00 ]

Австрія — одна з найрозвиненіших держав Європи. На межі ХХ-XXI століть за рівнем прибутків на душу населення посідає 9-е місце у світі . ВВП становить $249,3 млрд доларів. Темп зростання ВВП — 3,3 %. ВВП на душу населення — $30 869. Прямі закордонні інвестиції — $3,1 млрд.

Завдяки Альпам із засніженими схилами, розвиненій інфраструктурі та своєму географічному положенню на перехресті магістралей, що з'єднують південь і північ Європи, країна приваблює велику кількість транзитних туристів, основна частина яких прямує на середземноморське узбережжя, одноденних туристів. Австрія -- провідний туристський центр зимових видів спорту. Гірськолижні курорти — одна з найприбутковіших галузей в економіці (понад 170 млрд. шилінгів на рік). Міжнародний туризм найрозвинутіший у західній, гірський частині країни. Більшість мандрівників (80 % туристів) їде з Німеччини, Нідерландів, Великої Британії. Багато туристів з Італії, Швейцарії, Франції, США, Бельгії, Швеції, Східної Європи.

Неймеген - зелена столиця Європи 2018 року.

опубліковано 15 лист. 2018 р., 04:03 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 15 лист. 2018 р., 04:12 ]

Нідерландське місто Неймеген виграло право називатися європейскою зеленою столицею у 2018 р. Таке рішення було прийнято експертним журі на чолі з представниками Єврокомісії.

Бути зеленим містом означає прагнення мешканців докладати максимальних зусиль для підвищення якості життя людей, їх здоров'я і добробуту.

Неймеген — найдавніше місто Нідерландів.
Йому більше 2000 років.Валетта - культурна столиця Європи 2018 року

опубліковано 3 жовт. 2018 р., 00:41 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 3 жовт. 2018 р., 00:49 ]

«Культурна столиця Європи»
— статус міста, який призначається Європейським союзом терміном на один календарний рік, впродовж якого місту надається можливість демонстрації свого культурного життя та культурного розвитку. 

Мета програми — зближення європейців на основі співпраці в сфері культури, полегшення економічного, політичного та культурного об'єднання країн. (Вікіпедія)

Японія – країна, де сходить сонце

опубліковано 16 бер. 2018 р., 06:38 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 11 вер. 2018 р., 03:45 користувачем Tatyana Yakushko ]

Тим, хто цікавиться цією найзагадковішою країною світу, хто мріє
поїхати до Японії і хто любить мандрувати світом, не виходячи з дому,
інформаційно-бібліографічні матеріали відкриють завісу таємничості,
спонукають замислитись і спробувати самостійно знайти відповіді на
питання про особливості країни де сходить сонце, її близькість до України.
Бібопис для цитування:
Японія – країна, де сходить сонце : інформ.-бібліогр. матеріали /
[уклад. Г. Буркацька ; ред. : В. Кучерява, Н. Лінкевич, С. Чачко] ; Держ.
б-ка України для юнацтва. – Київ : [б.в.], 2017. – 82 с. – (Подорожуючи
країнами світу).


Франція – елегантність і краса

опубліковано 16 бер. 2018 р., 06:33 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 18 бер. 2018 р., 03:01 ]


«Франція – елегантність і краса» бібліографічний покажчик із серії «Подорожуючи країнами світу» містить описи книг, брошур, статей із періодичних видань, присвячених історії, науці і освіті, літературі і мистецтву, а також моді Франції.

Представлені матеріали дають можливість здійснити подорож до цієї країни, ознайомитися з її минулим та традиціями, з відомими художниками, поетами, письменниками, науковцями тощо.
Країна в серці Європи – Україна

опубліковано 16 бер. 2018 р., 06:29 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 18 бер. 2018 р., 03:05 ]

«Країна в серці Європи – Україна» - бібліографічний покажчик, що об’єднує відомості про книги, брошури, статті, електронні ресурси щодо історичних етапів державотворення України, європерспектив молодої незалежної держави. 

1-7 of 7