Профорієнтаційні тести

опубліковано 28 квіт. 2020 р., 06:11 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 15 трав. 2020 р., 07:24 користувачем Людмила Виноградова ]


У житті кожної людини настає момент, коли потрібно обирати життєву дорогу, професію, навчальний заклад. Дуже важливо не помилитися, бо цей вибір визначає долю людини. Займатися улюбленою справою  та ще й отримувати за це високу заробітну плату – мрія і щастя. Щоб зробити правильний вибір, варто проаналізувати свої здібності, уподобання, підготовку. Не завжди є можливість у прийнятті рішень звертатись по допомогу до фахівців.

Але вихід є! Щоб оцінити свої можливості та перспективи майбутньої професії,є безліч варіантів. Наприклад, пройти спеціальні тести, розроблені науковцями.

Пропонуємо добірку профорієнтаційних тестів. Тож переходьте за посиланнями і тестуйтесь!

Удачі!

Платформа з профорієнтації та розвитку кар'єри Державної служби зайнятості

Завдяки Платформі з профорієнтації та розвитку кар'єри Ви можете безкоштовно продіагностувати власні схильності, здібності, краще зрозуміти свої професійні інтереси.

Перелік тестів, які ви зможете пройти:
 • Загальні розумові здібності
 • Аналітичні здібності
 • Здатність до логічного мислення
 • Стресостійкість та адаптивність
 • Здатність до командної роботи
 • Ваш емоційний інтелект EQ
 • Яка сфера діяльності Вам підходить?
 • Комунікативні та організаторські здібності
 • Схильність до підприємницької діяльності
 • Орієнтація на результат чи процес
 • Профорієнтація

Моя професія: консультативна мережа

Місія проекту «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа» Державної служби зайнятості – перетворити вибір майбутньої професії з «гадання на кавовій гущі» у науково обґрунтований прогноз і зробити систему профорієнтаційного консультування загальнодоступною.

Тест Голланда професійного особистісного типу

Джон Голланд – американський учений, професор психології. Згідно його теорії більшість людей належать до одного із шести типів особистості. Кожному типу підходять певні професії. Людина, яка обере фах відповідно до свого типу, має більше шансів досягти професійних успіхів та залишитися задоволеною власним вибором. Голланд розробив тест із 240 запитань. Відповіді на них допомагають визначити власний тип особистості та рекомендують професії, бажані для цього типу. Проходження тесту триває в середньому 25 хвилин.

Профорієнтаційна анкета

Містить 27 запитань. Націлена на визначення особливостей твоєї праці: ти орієнтуєшся на себе, команду чи результат.

Тест на схильність до різних видів діяльності 

Його створив литовський психолог Йовайші. Тест допомагає виявити нахили до того чи іншого виду професійної діяльності, які він поділив за тематичними напрямками: мистецтво, техніка, робота з людьми, розумова та фізична праця. Опитувальник містить 24 запитання, на які можна відповісти впродовж 15 хвилин.

Карта інтересів 

Це модифікована методика педагога Голомштока. Він визначив 23 основні професійні сфери та об’єднав їх у групи: медицина, мистецтво, педагогіка, військова справа та інші. Особливість методики: виявлення схильності до певних галузей знань. Тест містить 96 легких запитань (займе близько 15 хвилин часу).

Тест «Що підходить саме мені?» 

Містить 20 запитань. Вони орієнтовані на визначення того, що тобі дається найпростіше, до чого є найбільша схильність: працювати з людьми, програмувати чи, наприклад, писати музику.

Тест на визначення професійноготипу особистості 

Допоможе визначити, яка спеціальність підходить найбільше. Складений на основі тестів Голланда та Йовайші. Містить 30 запитань.

Підбірка тестів взята зі статті Ірини Ладик "Тести, книги і сайти для профорієнтації" сайту studway.

Малюнок взято з ресурсу - Abstract vector created by macrovector - www.freepik.com