Профорієнтація

Сучасне резюме та пошук роботи онлайн

опубліковано 12 черв. 2020 р., 13:37 Tatyana Yakushko   [ оновлено 12 черв. 2020 р., 13:39 ]

Відверта розмова про працевлаштування і професійний розвиток незалежно від віку: історії, поради, помилки. Спільний проєкт Міністерства цифрової трансформації, Happy Monday і Фонду Східна Європа
Дізнайтесь більше з курсу Сучасне резюме та пошук роботи онлайн  на платформі Дія.Цифрова Освіта.Про що цей освітній серіал

Як знайти роботу, як правильно підготувати резюме, як потрапити на співбесіду, як не втратити мотивацію та впевненість в позитивному результаті протягом часом довгих та виснажливих пошуків. Всю практичну інформацію для легкого та ефективного пошуку роботу надасть засновниця та виконавча директорка кар'єрного порталу Happy Monday Анна Мазур. А допоможуть їй запрошені гості: В'ячеслав Лук'янчук (Outreach Manager, Boosta), Ніна Дрозд (блогерка YouTube-каналу «Бабушка 2.0» для людей віку 50+) і Дмитро Бондар (CEO, Boosta).

Розпочати навчання: https://osvita.diia.gov.ua/courses/employment

Профорієнтаційні тести

опубліковано 28 квіт. 2020 р., 06:11 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 15 трав. 2020 р., 07:24 користувачем Людмила Виноградова ]У житті кожної людини настає момент, коли потрібно обирати життєву дорогу, професію, навчальний заклад. Дуже важливо не помилитися, бо цей вибір визначає долю людини. Займатися улюбленою справою  та ще й отримувати за це високу заробітну плату – мрія і щастя. Щоб зробити правильний вибір, варто проаналізувати свої здібності, уподобання, підготовку. Не завжди є можливість у прийнятті рішень звертатись по допомогу до фахівців.

Але вихід є! Щоб оцінити свої можливості та перспективи майбутньої професії,є безліч варіантів. Наприклад, пройти спеціальні тести, розроблені науковцями.

Пропонуємо добірку профорієнтаційних тестів. Тож переходьте за посиланнями і тестуйтесь!

Удачі!

Платформа з профорієнтації та розвитку кар'єри Державної служби зайнятості

Завдяки Платформі з профорієнтації та розвитку кар'єри Ви можете безкоштовно продіагностувати власні схильності, здібності, краще зрозуміти свої професійні інтереси.

Перелік тестів, які ви зможете пройти:
 • Загальні розумові здібності
 • Аналітичні здібності
 • Здатність до логічного мислення
 • Стресостійкість та адаптивність
 • Здатність до командної роботи
 • Ваш емоційний інтелект EQ
 • Яка сфера діяльності Вам підходить?
 • Комунікативні та організаторські здібності
 • Схильність до підприємницької діяльності
 • Орієнтація на результат чи процес
 • Профорієнтація

Моя професія: консультативна мережа

Місія проекту «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа» Державної служби зайнятості – перетворити вибір майбутньої професії з «гадання на кавовій гущі» у науково обґрунтований прогноз і зробити систему профорієнтаційного консультування загальнодоступною.

Тест Голланда професійного особистісного типу

Джон Голланд – американський учений, професор психології. Згідно його теорії більшість людей належать до одного із шести типів особистості. Кожному типу підходять певні професії. Людина, яка обере фах відповідно до свого типу, має більше шансів досягти професійних успіхів та залишитися задоволеною власним вибором. Голланд розробив тест із 240 запитань. Відповіді на них допомагають визначити власний тип особистості та рекомендують професії, бажані для цього типу. Проходження тесту триває в середньому 25 хвилин.

Профорієнтаційна анкета

Містить 27 запитань. Націлена на визначення особливостей твоєї праці: ти орієнтуєшся на себе, команду чи результат.

Тест на схильність до різних видів діяльності 

Його створив литовський психолог Йовайші. Тест допомагає виявити нахили до того чи іншого виду професійної діяльності, які він поділив за тематичними напрямками: мистецтво, техніка, робота з людьми, розумова та фізична праця. Опитувальник містить 24 запитання, на які можна відповісти впродовж 15 хвилин.

Карта інтересів 

Це модифікована методика педагога Голомштока. Він визначив 23 основні професійні сфери та об’єднав їх у групи: медицина, мистецтво, педагогіка, військова справа та інші. Особливість методики: виявлення схильності до певних галузей знань. Тест містить 96 легких запитань (займе близько 15 хвилин часу).

Тест «Що підходить саме мені?» 

Містить 20 запитань. Вони орієнтовані на визначення того, що тобі дається найпростіше, до чого є найбільша схильність: працювати з людьми, програмувати чи, наприклад, писати музику.

Тест на визначення професійноготипу особистості 

Допоможе визначити, яка спеціальність підходить найбільше. Складений на основі тестів Голланда та Йовайші. Містить 30 запитань.

Підбірка тестів взята зі статті Ірини Ладик "Тести, книги і сайти для профорієнтації" сайту studway.

Малюнок взято з ресурсу - Abstract vector created by macrovector - www.freepik.com

Тиждень профорієнтації

опубліковано 29 січ. 2020 р., 07:51 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 3 бер. 2020 р., 06:35 ]

Державна бібліотека України для юнацтва запрошує до участі 
у загальнобібліотечному проекті 
"Тиждень профорієнтації"
 з 19.02.2020р. по 26.02.2020р.

В рамках Тижня ви можете замовити заходи, звернувшись до завідувачки відділу читальних залів Шалоплут Тетяни за телефоном: 044 258 3115Презентація GoogleЯк обрати професію майбутнього?

опубліковано 20 серп. 2019 р., 09:18 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 20 серп. 2019 р., 09:38 ]

Сучасна середньостатистична дитина обирає серед шкільних предметів та професій, які їй відомі з найближчого оточення, і цей вибір обмежений. Але парадигма вибору професії у 21 столітті змінилася: ми маємо відійти від директивного спрямування дітей до надання їм більших прав на власний вибір, на розширення можливостей та альтернатив.Як їм допомогти у цьому?

Уявіть собі два кола, які перетинаються між собою. Одне з них це світ Я, інше зовнішній світ – сучасні професії. На перетині утворюється простір вибору, адже дитина має обирати професію, яка відповідає її особливостям і одночасно має бути затребуваною у зовнішньому світі. І я би запропонувала батькам сфокусуватися на розширенні цих кіл, щоб дитина обирала з більшої кількості альтернатив.

Тобто, по-перше, цікавитися думкою та почуттями дитини щодо тих чи інших занять та ситуацій, вчити її прислухатися до себе, шукати відповіді всередині, фокусувати свої питання на самоусвідомленні.

По-друге, створювати розвиваюче середовище, в якому у дитини буде різноманітний соціальний досвід — можливість спробувати себе в дитячому та юнацькому віці в різних ролях: догляд за тваринами і молодшими дітьми, приготування їжі, творчість, підприємництво, наука, спорт, IT — список можна продовжувати до нескінченності.

Важливо дивитися на світ професій майбутнього, з точки зору проблем і завдань, які існують у людства, країни, і розмірковувати над тим, які знання і навички потрібні для їх вирішення. Я впевнена, що ще більш посилиться запит на міждисциплінарність — інтеграцію різних сфер знань. Тому, будь ласка, не змушуйте своїх дітей вибирати, ким вони хочуть бути — «фізиками» або «ліриками», технарями або гуманітаріями. Такий поділ застарілий, адже багато сучасних професій дають можливість інтегрувати ці інтереси і навички.


Автор: Тамара Сухенко – психолог, коуч, авторка книжки — тренінгу «Як обрати професію майбутнього. Посібник для молодих людей від 13 до 80»
Уривок запозичено: Сухенко Т. Те, що треба: Як допомогти дитині обрати свою професію [Електронний ресурс] / Тамара Сухенко // WoMo : сайт.  — Електрон.  дані. — Режим доступу:  https://womo.ua/yak-obrati-profesiyu-maybutnogo/  - Назва з екрану.  - Дата пергляду: 20.08.2019. 

Вибір професій в еру відсутності професій

Лекція Тамари Сухенко в Київському університеті імені Бориса Грінченка, в рамках проекту «Зустріч з лідером», організатор ННЦ Культури лідерства. - Як трансформуються поняття професії?

Як обрати професію майбутнього?


Виступ Тамари Сухенко на конференції "Підлітки. Освіта. Інструкція до дії". Організатор Освітній Експеримент. Більш детальна інформація про 1) тренінги та консультації для підлітків по вибору професії 2) семінари з передачі авторської профорієнтаціонної методики на сайті
http://humantime.com.ua/
Навчання за кордоном 2019

опубліковано 18 лют. 2019 р., 06:13 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 18 лют. 2019 р., 08:16 користувачем Tatyana Yakushko ]


Навчання за кордоном : інформ.-бібліогр. довід. / [уклад. Ю. Круть ; ред. С. Чачко] ; Держ. б-ка Україна для юнацтва. – Київ : [б. в.], 2019. – 28 с.  (Завантажити)

1-5 of 5